Biżuteria na wieczór

Czy to ważne spotkanie biznesowe, romantyczna kolacja, czy spotkanie z przyjaciółmi – wieczorne wyjścia są zawsze okazją do włożenia swoich najlepszych ciuchów i wspaniałej biżuterii. Wieczorami zazwyczaj atmosfera jest nieco luźniejsza i można sobie pozwolić na odrobinę szaleństwa – ale nie na to, aby źle wyglądać! Idealnie dobrana na wieczór biżuteria jest gwarancją szałowego wyglądu! Jaka będzie najlepsza?

Biżuteria i strój – spójna kompozycja

16Wybierając biżuterię dla siebie, musimy zwrócić uwagę nie tylko na jej kolor – tak, aby na przykład współgrała z naszymi włosami i oczami – ale również na to, czy pasuje do kształtu naszej twarzy. Pamiętajmy, że panie o twarzy owalnej mogą pozwolić sobie na dużo więcej udziwnień, natomiast panie o twarzach okrągłych lub kwadratowych powinny raczej wybierać kolczyki, które je wyszczuplą, czyli długie i delikatne. Zakładamy jednak, że żadna kobieta nie ma w swojej kolekcji zestawów, w których wygląda niekorzystnie – do czego zatem dobierać biżuterię na wieczór?

 

Decydującą rolę gra tu strój oraz okazja, na którą się wybieramy. Szczególnie istotna jest tu kolorystyka, jak również styl ubioru. Jeśli bowiem wybieramy się gdzieś w kwiecistej sukience, dodatki powinny być mniej kolorowe. Eleganckie sukienki wymagają zaś odpowiednio eleganckiej biżuterii. Można pozwolić sobie w tym przypadku na jakiś kolor – działający na przykład na zasadzie kontrastu – jednak wszystko powinno być szykowne i wytworne.

Dekolt a biżuteria

Sprawą wielkiej wagi jest także dekolt, jaki będzie miała nasza kreacja. Nie od dziś wiadomo, że niektóre dekolty lubią drobną biżuterię, a inne cieszą się z tej większej. Są i takie, które jej nie znoszą! Na sporą biżuterię możemy sobie pozwolić w przypadku, gdy idziemy z odkrytymi ramionami, nasza kreacja ma cienkie ramiączka lub też jest głęboko wycięta. Wówczas masywny naszyjnik wokół szyi wygląda zniewalająco! Do takich naszyjników nie powinno się jednak ubierać równie masywnych kolczyków – lepiej je w ogóle pominąć lub też zdecydować się na te bardzo małe. Bardziej dopasowana do całości będzie za to masywna bransoletka.

 

W przypadku dekoltu w serek najlepiej sprawdzą się delikatne łańcuszki, posiadające bardzo drobne zawieszki. Długie, wiszące kolczyki są za to najlepszą biżuterią, gdy nasza kreacja ma dekolt w łódkę. A jeśli zdecydowaliśmy się na kreację z golfem? Idealnie byłoby podkreślić ją kolczykami oraz bransoletką – lepiej nie zakładać niczego na szyję, aby nie przesadzić!

 

Istotną rolę gra także fryzura – wiszące kolczyki wyglądają doskonale, gdy nasze włosy są upięte w kok lub też, gdy jesteśmy posiadaczkami krótkiej fryzurki. A co w przypadku swobodnie puszczonych włosów? Wówczas można nieco bardziej zaszaleć, aby uwidocznić biżuterię pod włosami.

16aDopasowanie do okazji

Pamiętajmy, że strój można także elegancko podkreślić dużym pierścionkiem, czy broszką. Niekoniecznie musimy decydować się właśnie na kolczyki, naszyjnik i bransoletkę – czasem można w ogóle ich nie ubierać, a zaszaleć właśnie z pierścionkiem, czy broszą upiętą na szalu.
Przede wszystkim strój i biżuteria muszą być zgodne z celem naszych wieczornych przygotowań.

 

Na zabawę, czy wyjście z przyjaciółmi można ubrać się na luzie i wybrać ozdoby drewniane, a nawet wiązane na szyi rzemyki. Oficjalne wyjścia wymagają już prawdziwego złota lub srebra i ładnych zestawów. Pamiętajmy zatem, że pierwszym punktem naszego ubierania się powinno być zastanowienie się, co najlepiej będzie odpowiadać okazji, na którą się szykujemy.

 

Polecamy również:

Jak dopasować biżuterię do kształtu twarzy

Biżuteria, która podkreśli Twoje piękno – sprawdź jak ją dobrać

Biżuteria dla kobiet – jak dobrać ją do stroju